9 września 1896 roku niemiecki chirurg
9 września 1896 roku niemiecki chirurg Ludwig Rehn przeprowadził pierwszą operację serca. Wówczas daleko posunięte były eksperymenty na zwierzętach, które wykazały, że mięsień serca jest zdolny do regeneracji. Pierwszą operację na otwartym sercu wykonał w 1952 roku amerykański chirurg F. John Lewis. Pierwszą sztuczną zastawkę serca wszczepiono w 1961 roku i dokonali tego amerykańscy lekarze, Albert Starr i Lowell Edwardsa. W 1980 roku na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w leczeniu zaburzeń rytmu zagrażających nagłym zgonem sercowym po raz pierwszy zastosowano wewnętrzny defibrylator.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog
O tym, dlaczego warto chodzić do kardiologa
W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o konieczności regularnych wizyt u kardiologa. Specjaliści podkreślają, że kardiolog to nie jest tylko lekarz dla starszych osób. Choroby serca, jeśli nie są wrodzone pojawiają się przez całe życie człowieka. Dzisiejszy tryb życia wielu osób ? siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zwiększona ilość spożywanego alkoholu w połączeniu z kiepską dietą powoduje, że coraz młodsze osoby mają poważne problemy ze swoim organizmem. To dlatego warto regularnie chodzić do kardiologa. Badać się zgodnie z zaleceniami specjalistów w odpowiednich odstępach czasu. To kluczowe dla utrzymania formy i organizmu w dobrym stanie.
edytuj kod- definicja z Wikipedii
U koni przede wszystkim zapalenia mięśnia sercowego odgrywa rolę w związku z chorobami infekcyjnymi, myokardią związaną z odżywianiem i wymianą substancji, niedomaganiem zastawek serca (przede wszystkim niewydolność zastawki aorty) i zakłóceniami rytmu serca.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog