Fakt o fotowoltaice
Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika
Porada eksperta w sprawie montażu instalacji fotowoltaicznej
Konsultacje w sprawie doboru i montażu instalacji solarnej są niemniej ważne niż zakładanie instalacji. Dzięki odpowiednim konsultacjom możemy zmaksymalizować zyski, które osiągniemy dzięki takiej instalacji oraz skrócić czas oczekiwania na widoczne rezultaty montażu instalacji słonecznej. Bardzo często konsultacje takie mają miejsce również w związku z tym, że niektóre osoby przed podjęciem tak poważnej decyzji i zainwestowaniem sporych środków finansowych chcą mieć przedstawione jasno na papierze, jak prezentuje się czas zwrotu takiej instalacji. Oczywiście dzięki poradom eksperckim możemy także na przykład dowiedzieć się, jaki rejon naszego dachu powinien zostać pokryty panelami słonecznymi i tak dalej.
Definicja mikroklimatu
Mikroklimat, zespół czynników meteorologicznych bezpośrednio określających bytowe warunki organizmu lub grupy organizmów, zależy bezpośrednio od różnych przedmiotów terenowych, naturalnych lub sztucznych. Organizmy żyjące w dnie lasu żyją w innym mikroklimacie niż te, które żyją w warstwie koron drzewnych, jaskinia stwarza szczególny mikroklimat organizmom jaskiniowym, podobnie człowiek może stworzyć roślinom mikroklimat, uprawiając je w szklarniach lub cieplarniach.
Mikroklimat w znaczeniu encyklopedycznym jest to klimat charakterystyczny dla małej części środowiska, której odrębność jest wynikiem specyfiki układu czynników ją tworzących, np. wysokością i wahaniami temperatury, wilgotności, prędkością ruchu powietrza itp. Określonym mikroklimatem może się charakteryzować zarówno obszar geograficzny (np. miejscowość, kotlina, czy wąwóz), jak i twór sztuczny zbudowany przez człowieka (wnętrze samochodu, mieszkanie, hala produkcyjna)
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroklimat