Tanie ciuchy wykorzystywane w czasie podlewania trawnika
Osoby zajmujące się różnymi pracami domowymi bardzo lubią zakładać na siebie tanie ciuchy. Są one bardzo wygodne i nie trzeba martwić się o to, że zostaną czymś pobrudzone, ponieważ będzie można je wyprać w tanim proszku i rozwiesić na suszarce. Dlatego panie ubierają luźne ubrania w czasie sprzątania lub gotowania obiadu.
Wykorzystują wówczas również kolorowe fartuszki. Natomiast panowie ubierają sportowe bluzki i krótkie spodenki do koszenia trawy czy grabienia już skoszonej trawy. Dobrze pasują do nich sandały lub pełne, ale letnie buty. Podobnych ubrań potrzebują również podczas podlewania trawnika, kiedy muszą uważać na to, żeby nie oblać wodą nowych butów czy bardziej odświętnych bluzek.
Odzież niemowlęca
Odzież sprzedawana w najmniejszych rozmiarach produkowana jest z myślą o dzieciach. Młode matki bardzo lubią kupować odzież niemowlęcą, która jest nie tylko bardzo mała, ale też posiada wesołe kolory i wzory. Wszystko po to, żeby dzieci ubrane w taką odzież wyglądały bardzo wesoło i kolorowo.
Z czasem dla najmłodszych domowników kupowana jest odzież przeznaczona dla maluchów o coraz większych rozmiarach i pasująca na rodzinne spotkania czy wyjścia do kościoła. Uzupełnieniem dla takiej odzieży stają się buciki i czapeczki oraz rękawiczki. Nieco starsze dzieci mogą już uczestniczyć w kupnie dla nich nowych ubrań. Jednak wciąż najbardziej zainteresowane są kolorowymi ubraniami, które posiadają jakieś zabawne wzory.
Krótko o znaczeniu ubioru w Wikipedii
Stosowana odzież może być odbierana jako forma komunikatu niewerbalnego.
Status społeczny
Odzież może stanowić wyznacznik statusu społecznego. Przykładowo w starożytnym Rzymie tylko senatorowie mogli w swych strojach sięgać po purpurę. W Chinach przed ustanowieniem republiki tylko cesarz mógł się ubierać w żółte barwy.
Rola społeczna
Odzież może również stanowić oznakę pełnionej roli społecznej ? np. jako uniform policjanta, lekarza, strażaka, żołnierza itp., sutanna księdza, bądź szkolny mundurek ucznia.
Poglądy, polityka, religia
Odzież (lub jej elementy) może być również formą demonstrowania swoich poglądów, bądź przynależności do określonych grup (czarne koszule Milicji faszystowskiej z pierwszej połowy XX wieku, stroje subkultur, pomarańczowe fragmenty odzieży jako symbole solidarności z uczestnikami pomarańczowej rewolucji na Ukrainie).
Właściwy ubiór jest także kluczową kwestią w marketingu gospodarczym i politycznym. Podczas tworzenia reklam i przygotowywania wystąpień publicznych, kolorystyka i forma odzieży są jednymi z głównych zagadnień do omówienia przez sztab specjalistów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież