Umyj swój samochód

° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (w

Umyj swój samochód

Cytat z Wikipedii, hasło: Czyszczenie_parą Technologia

Woda jest podgrzewana w wytwornicy pary do około 180 °C, natomiast temperatura u wylotu dyszy może wahać się w granicach od 80° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (większość z nich ginie już w temperaturze 85 °C). Skuteczność dezynfekcji w zależności od zastosowanego urządzenia i metody czyszczenia może przekraczać 99,5%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą


Myjnia samochodowa ? czym dokładnie się zajmuje?

Czysty samochód to podstawa, ale nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie zatroszczyć się o to, żeby utrzymać jej odpowiedni poziom. Właśnie dlatego pomocne mogą okazać się specjalistyczne myjnie samochodowe, które posiadają przydatny sprzęt, środki czyszczące i przede wszystkim zatrudniają osoby, które mają niezbędne wykształcenie i doświadczenie. Jakie usługi, można znaleźć w ich ofercie? Często proponowane jest dokładne czyszczenie karoserii samochodu, jak również jej woskowanie i nabłyszczanie. Poza tym, klienci chętnie korzystają również z usługi mycia wnętrza auta, zwłaszcza prania tapicerki. Nie wszystkie plamy czy zabrudzenia bowiem jesteśmy w stanie wyczyścić samodzielnie. Wówczas pomoc specjalistów okazuje się często wprost nieoceniona.


Początki użytkowych urządzeń parowych to rok

Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu. Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo.

Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów. Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny. Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą



© 2019 http://capricornstudio.com.pl/