Ubranie treningowe
Rozpoczęcie treningu na siłowni czy ogólnie uprawiania sportu wiąże się z wydatkami an ciuchy do tych ćwiczeń. Nie można przecież przyjść ćwiczyć na siłowni w jeansach i swetrze. Tutaj ćwiczący mają kilka opcji: mogą ubrać się w jakimś tanim sklepie z odzieżą sportową, kupić drogie markowe ciuchy, albo udać się do sportowego ciucholandu - co w zasadzie jest połączeniem poprzednich opcji.
Niezależnie od wybranej opcji ciuchy na trening powinny być wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Ciężko powiedzieć czy najtańszy t-shirt z bazaru dobrze sprawdzi się przy intensywnym treningu. Dlatego osobiście wybrałbym opcję zakupów z ciucholandu, ponieważ za dobrą cenę dostanę dobrej jakości ciuchy, które posłużą mi podczas długich ćwiczeń.
Ubrania aktywne termicznie
Przy uprawianiu sportów ekstremalnych ważny jest odpowiedni ubiór. Komfort wykonywanych ćwiczeń czy sportów w różnych warunkach wymaga wręcz stworzonych do tego ciuchów. Tak więc mamy odpowiednie ciuchy na siłownie, fitness, football, ale również sporty zimowe. Termoaktywne ciuchy są coraz popularniejsze wśród profesjonalnych i półprofesjonalnych sportowców.
Wypad na narty czy snowboard w warunkach jak wiadomo zimowych to świetna okazja do przetestowania ciuchów termoaktywnych. Ilość zadowolonych użytkowników tych ciuchów rośnie coraz bardziej, a co za tym idzie powstaje coraz więcej modeli, materiałów i wersji takich ubrań.
Jak działa bielizna termoaktywna
Bielizna termoaktywna odprowadza efektywnie wilgoć z powierzchni skóry dzięki trzem jej cechom:
ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną (jest na zewnątrz lekko "włochata")
jest elastyczna, dzięki czemu dobrze przywiera do powierzchni skóry
jest "ażurowa", dzięki czemu wchłania wilgoć w wolniejszym tempie niż jest ona odparowywana z jej powierzchni.
Siłą napędową odparowywania z jej powierzchni wilgoci jest różnica temperatury ciała ludzkiego i otoczenia, skąd wywodzi się jej nazwa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna