Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik
Dwoma podstawowymi elementami konstrukcji żurawia jest kolumna i wysięgnik. Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest do obrotowej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe, żurawie pływające oraz żurawie warsztatowe. Innym rozwiązaniem jest gdy kolumna przyjmuje postać wysokiej (zwykle kratownicowej) wieży. Na jej szczycie zamontowany jest wychylny wysięgnik z cięgnikiem na końcu, bądź stały, (poziomy) z ruchomym cięgnikiem. Takie rozwiązanie konstrukcyjne stosowane jest w żurawiach wieżowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)
Co można zrobić z podnośnikiem koszowym?
Do czego służą podnośniki koszowe, czym się kierować przy wynajmie takiego sprzętu? Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę do czego służą podnośniki koszowe a mogą one być bardzo pomocne. Na przykład przy pracach prowadzonych przez straż pożarną, przy pracach na wysokościach, przy przycinaniu drzew, wiele osób wykorzystuje je również do wieszanie banerów reklamowych oraz malowania elewacji zewnętrznej.
Istnieje wiele różnych rodzajów podnośników koszowych jednak różnią się od siebie konstrukcją oraz zasięgiem wysięgnika hydraulicznego. Postaram się o nich opowiedzieć w kolejnych akapitach.
Dźwignice Podział dźwignic, krótka definicja z Wikipedii
Do najprostszych z nich należała dźwignia prosta, żuraw i kołowrót studzienny. Żuraw studzienny swoją sylwetką przypomina żurawie budowlane, bez których trudno sobie dzisiaj wyobrazić jakąkolwiek budowę.
W klasycznej literaturze na temat dźwignic wyróżnia się termin dźwignicy prostej (zbudowanej z jednej podstawowej części składowej) oraz dźwignicy złożonej (zbudowanej z kilku takich części). Jako podstawowe części składowe określane jako dźwignice proste wyróżnia się:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dźwignice