Z usług tej kancelarii warto skorzystać
Nie każdy prawnik rozwiąże każdy problem
Różne specjalizacje prawników sprawiają, że są bardziej dostosowani do odmiennych problemów, które im przedstawiamy. Z tego też powodu powinniśmy pamiętać o tym przy wybieraniu kancelarii, która będzie nam służyć w najbliższych chwilach pomocą w rozwiązaniu zaistniałej trudności. Prawidłowy wybór to podstawa, przy czym nieraz w jednym miejscu możemy spotkać i radcę prawnego, i adwokata. Sytuację nieco zmienia także przeprowadzona ostatnio reforma kodeksu postępowania karnego. Sprawia ona, że uprawnienia do reprezentowania strony w sądzie zyskała także grupa radcowska, co stanowi dużą nowość. Nie sposób też przewidzieć tego, co wniesie, a więc jej zalet oraz wad jako takiej formy wsparcia.
Póki co trudno powiedzieć coś o skuteczności radców jako obrońców. Pewni jednak możemy być tego, że na przestrzeni kilku lat aplikanci zaczną dodatkowo poszerzać swoje umiejętności właśnie w tym kierunku, co przełoży się na ich podwyższone rezultaty w takich wypadkach.
Co to jest paremia prawnicza?
Paremia prawnicza ? krótka sentencja (zasada, maksyma), sformułowana najczęściej przez jurystę będącego uznanym autorytetem prawniczym (z reguły jurystę starożytnego Rzymu), wyrażająca w przystępny sposób fundamentalną zasadę prawną.
Zaletą jest ich uniwersalność, zrozumiałość dla prawników niezależnie od języka ojczystego. Prawnicy współcześnie chętnie sięgają do paremii, stanowią one też częsty element retoryki prawniczej1.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paremia_prawnicza
Piractwo, za Wikipedią:
Piractwo medialne ? potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką, filmami itp.) bez zgody autora lub producenta i bez uiszczenia odpowiednich opłat.
Według twórcy ruchu Wolnego oprogramowania, Richarda Stallmana, termin ?piractwo? ma wpływać na świadomość i oceny moralne użytkowników przekonując, że dzielenie się informacją z innymi jest złe i moralnie równoważne napadaniu na statki, porywaniu oraz mordowaniu załogi i pasażerów (piractwo). Stallman proponuje zamiast tego określenia używać neutralnych pojęć takich jak zabronione kopiowanie (ang. prohibited copying) czy nieautoryzowane kopiowanie.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Piractwo_medialne