Negocjacja ceny
Wielu inwestorów szuka jak najtańszych możliwości zakupu sprzętu lekarskiego. Jest to zupełnie zrozumiałe z uwagi na to, że niewielkie urządzenia potrafią być nieraz bardzo kosztowne i kompletne wyposażenie gabinetu lekarskiego to naprawdę duży wydatek. Czy istnieją sposoby na zmniejszenie kosztów ponoszonych z tytułu zaopatrzenia naszego gabinetu? Dobrym sposobem na redukcję kosztów jest negocjacja ceny. Wielu sprzedawców takiego specjalistycznego sprzętu lekarskiego oferuje taką możliwość. Ofert, przy których możemy negocjować cenę niezwykle wiele jest również zamieszczanych w Internecie. Jeśli chcemy znacznie obniżyć wydatki z tytułu zakupu wyposażenia medycznego, warto rozważyć również zakup używanego asortymentu.
Dlaczego sprzęty medyczne są potrzebne w kosmetologii?
Chociaż większość klientów firm zajmujących się zaopatrzeniem medycznym stanowią placówki takie, jak szpitale czy prywatne przychodnie, to jednak wiele z takich przedsiębiorstw oferuje również swoje produkty gabinetom kosmetycznym. Tego rodzaju sprzęty są używane na przykład we fryzjerstwie czy w medycynie estetycznej. Bardzo często przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów kosmetycznych wymaga używania naprawdę drogich urządzeń medycznych, dlatego też tacy klienci są bardzo opłacalni dla hurtowni sprzętu medycznego. Od kilku lat możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie tego rodzaju sprzętem lekarskim, gdyż nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie powstaje coraz więcej salonów piękności w ostatnim czasie.
Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek
Błędy podczas używania rękawiczek
Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6. Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7. Do innych częstych błędów zalicza się korzystanie z tej samej pary rękawiczek przy kontakcie z więcej niż jednym pacjentem lub z różnymi partiami ciała o innym stopniu czystości u jednego pacjenta7. Po użyciu rękawiczki należy natychmiast zdjąć, co wykluczy możliwość dotknięcia i zabrudzenia różnych powierzchni, a następnie wrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników7.
Alergia
Od lat 80. XX wieku odnotowuje się coraz więcej przypadków uczuleń na rękawiczki u pracowników służby zdrowia, a wiąże się to z przejściem od zwykłych rękawiczek wielokrotnego użytku do jednorazowych lateksowych8. Zidentyfikowano kilka białek odpowiadających za uczulenia, jednak zmniejszenie ich liczby w produkcie nie wyklucza wystąpienia reakcji alergicznej8, choć znacząco zmniejsza jej ryzyko3. W przypadku mocno talkowanych rękawiczek alergeny znajdują się także w powietrzu3. Jedynie wolne od talku, chlorowane rękawiczki wykluczają ryzyko reakcji alergicznej8. Inną alternatywę stanowią rękawiczki winylowe oraz pokryte nitrylem, które w przeciwieństwie do lateksowych są także odporne na działanie tłuszczów i innych substancji lipofilnych8.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne