Wikipedia o kierowcy
Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.
Źródło: Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.
Transfery lotniskowe osób niepełnosprawnych
Specjalne transfery lotniskowe wykonywane są wówczas, kiedy transportu potrzebują na przykład osoby niepełnosprawne i dzieci zwłaszcza, jeżeli podróżują bez rodziców. Osoby niepełnosprawne muszą podróżować w pojazdach dobrze dostosowanych do ich stanu zdrowia oraz indywidualnych potrzeb.
Natomiast dzieci muszą pozostawać pod specjalnym nadzorem w czasie całego przejazdu, ponieważ trzeba pamiętać, że bardzo często pozostają one ruchliwe w każdej sytuacji i trudno jest je upilnować nawet rodzicom, a co dopiero obcym ludziom, których nie chcą słuchać. Specjalnego traktowania wymagają także zwierzęta, których klateczki muszą zostać bardzo dobrze zabezpieczone przed rozpoczęciem nawet krótkiej podróży, a cały pojazd dobrze klimatyzowany.
Definicja taksówki i taksi w różnych krajach. Wikipedia
Taksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras.
Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za ustaloną na podstawie taksometru opłatą.
Służy do świadczenia nieregularnych usług przewozowych, pasażerskich lub pasażersko-towarowych, zazwyczaj stosunkowo niewielkiej odległości, w granicach miasta lub jego okolic. W wielu miastach na świecie, taksówki są malowane na jednolity kolorem np. w Wielkiej Brytanii czarny, w Niemczech kremowy, w USA i Azji żółty.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka