O zabiegach upiększających

abiegi na twarz czy ciało, nie tylko poprawiają naszą urodę, ale wpływają także pozytywnie na nasze samopoczucie. Dzięki różnego rodzaju maseczkom na twarz, czy masażom ciała, możemy poczuć się świeżo, możemy się odprężyć i poczuć

O zabiegach upiększających

Przygotujmy się na lato

Zbliżające się lato niesie za sobą zazwyczaj konieczność większego zadbania o swój wygląd. Nie robimy tego w większości z przymusu, bowiem różnego rodzaju zabiegi na twarz czy ciało, nie tylko poprawiają naszą urodę, ale wpływają także pozytywnie na nasze samopoczucie. Dzięki różnego rodzaju maseczkom na twarz, czy masażom ciała, możemy poczuć się świeżo, możemy się odprężyć i poczuć atrakcyjniej. Dodatkowo, jeśli zadbamy o fryzurę odwiedzając fryzjera, efekt może być jeszcze lepszy. Dlatego warto od czasu do czasu zrobić coś dla siebie i odwiedzić specjalistów, którzy pomogą nam poprawić wygląd i samopoczucie. Nadchodzące lato jest świetną do tego okazją.


Jak się przygotować do ślubu

Jak przygotować się na ślub? Narzeczona powinna na pewno odwiedzić salon kosmetyczny, w którym będzie mogła zadbać o perfekcyjny makijaż dla siebie. Oprócz tego oczywiście nie obędzie się bez wizyty u fryzjera, który dopasuje fryzurę do sukni ślubnej. Wizyta u tego typu specjalistów jest na ogół niezbędna, jeśli chcemy mieć dobre samopoczucie. Ślub to wydarzenie, które zazwyczaj jest dla nas stresujące, choć oczywiście jednocześnie ekscytujące. Towarzyszy nam wówczas wiele emocji, więc odpowiednio zrobiony makijaż, jest niezbędny. Podstawą jest oczywiście nasze dobre samopoczucie, a ono zazwyczaj także wynika z faktu, że dobrze się prezentujemy i świetnie wyglądamy.


Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności

Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności. Pierwsze kosmetyki wytwarzano w starożytnym Egipcie ok. 3000 r. p.n.e. Pierwotnie kosmetologia zajmowała się nie tylko dbaniem o urodę, ale i tzw. ?kosmetyką negatywną? - wypalanie, tatuowanie czy barwienie skóry. W cywilizacjach pierwotnych ciało zdobiono w ten sposób w związku z ważnymi wydarzeniami w życiu społecznym, jak śmierć, nowonarodzenie bądź osiągnięcie wieku dojrzałości. Rozwój kosmetologii na przestrzeni dziejów związany był z rozwojem nauk medycznych. Aż do końca XVII wieku obowiązywała nauka Hipokratesa. Zgodnie z nią wszystkie choroby, w tym choroby skóry uznawano za wynik chorób ogólnoustrojowych. Pierwszą książkę o kosmetologii ? Gospoda pod barwną skórą ? napisał i wydał Samuel Hafenreffer w XVII wieku, przedstawiając w niej najstarsze mikstury służące upiększaniu. Wiek XVIII był przełomowy w rozwoju kosmetologii. Skórę uznano wtedy za odrębny i ważny organ ludzkiego organizmu, co zaowocowało licznymi publikacjami na ten temat. W XIX wieku zaczęła się masowa produkcja preparatów kosmetycznych w laboratoriach przyaptecznych, czemu towarzyszyło tworzenie się wielu firm kosmetycznych. Proces ten nabrał na sile w I połowie XX wieku, a w II połowie XX wieku kosmetyki i zabiegi kosmetyczne zyskały jeszcze wyższą rangę. Wówczas kosmetologia stała się też dziedziną akademicką ? w Polsce od 1997 roku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia



© 2019 http://capricornstudio.com.pl/