Definicja samochodu osobowego
Samochód osobowy ? pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, oraz ich bagażu. Do kierowania samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony uprawnia w Polsce prawo jazdy kategorii B.
Klasyfikacja.
Aby ułatwić klasyfikację, samochody osobowe można podzielić według:
klasy samochodu,
nadwozia samochodu,
konstrukcji samochodu:
konstrukcja samonośna,
konstrukcja ramowa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samochód_osobowy
Komfort też jest ważny
Komfort w posiadaniu salonowego auta jest nieporównywalny z używanym autem. Mowa tutaj o komforcie jazdy oraz komforcie w sensie wygody. Ponieważ nowe auta maja dużo wyższe standardy wyposażenia, nawet w najniższej wersji aut miejskich klasy D.
Są też dużo bezpieczniejsze ze względu na np. kontrolę trakcji, która jest coraz częściej montowana w każdym aucie oraz poduszkach powietrznych i ich większa ilość. Przy nowym aucie mamy również komfort psychiczny, bo wiemy, ze to auto nie jest spawane i składane z trzech innych, ani nie uczestniczyło w żadnym poważnym wypadku.
Peugeot w Wikipedii
Peugeot (wymowa: p???o) ? francuska marka samochodów osobowych i dostawczych, a także rowerów, motocykli i skuterów, powstała w 1810 roku. Firmy Peugeot i Citroën tworzą koncern PSA.
W 1810 roku Jean Pierre Peugeot założył zakłady mechaniczne w Sochaux koło Miluzy. Pod koniec XIX wieku dwaj bracia stryjeczni Armand i Eugéne w nowej firmie "Les Fils de Peugeot Fr?res" ("Synowie braci Peugeot") uruchomili w 1886 roku produkcję rowerów. Wnuk Jeana Pierre'a inż. Armand Peugeot postanowił, że firma powinna zająć się produkcją automobili. Pierwszy pojazd, Serpollet-Peugeot, z silnikem parowym pojawił się w 1889 roku, jednak dopiero samochód z silnikiem spalinowym Daimlera zaprezentowany w 1891 roku okazał się trafnym posunięciem. Pierwszy motocykl skonstruowano w 1903, a pierwszą ciężarówkę w 1912 roku. W tym samym roku otwarto działający do dziś jeden z największych zakładów Peugeot w Sochaux.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peugeot