Mechanik - jakie części poleca?

auta na części oraz wymianą poszczególnych elementów. Jedne z nich są dość tanie, inne oczywiście o wiele droższe, a ponadto do wyboru mamy wielu producentów oraz różne zamienniki. Które z nich warto wybierać do naszych aut? Najl

Mechanik - jakie części poleca?

Jakie części zamienne opłaca sie kupić?

Naprawy samochodów nie zawsze są tak proste, jak mogłoby się wydawać i czasem wiążą się one ze skomplikowanymi zabiegami, koniecznością rozkładania auta na części oraz wymianą poszczególnych elementów. Jedne z nich są dość tanie, inne oczywiście o wiele droższe, a ponadto do wyboru mamy wielu producentów oraz różne zamienniki. Które z nich warto wybierać do naszych aut? Najlepiej oczywiście, gdy stawiamy na te oryginalne, przeznaczone specjalnie do danego modelu samochodu, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że będą one działać tak, jak należy. Każdy z pewnością wie doskonale, że są one nieco droższe, jednak na samochodach nie warto oszczędzać. Powinny one zawsze być sprawne i bezpieczne.


Tłok w silniku spalinowym

Tłok silnika szczególny rodzaj tłoka połączony przegubowo (sworzniem) z korbowodem, wykorzystywany do odbierania energii mechanicznej spalanej mieszanki. Większość tłoków silników spalinowych wykonuje się ze stopów aluminium z krzemem.

Tłok spełnia wiele zadań:

uszczelnia cylinder (za pomocą pierścieni),
przekazuje siłę nacisku gazów na dalsze części mechanizmu korbowego ? do wału korbowego,
prowadzi górną część korbowodu.

W procesie produkcji przeprowadza się selekcję tłoków pod względem wymiarów i masy. Pierwsza pozwala wybrać tłok o optymalnym luzie między tłokiem a cylindrem przy ograniczonej ilości braków podczas produkcji. Druga, selekcja tłoka w zależności od masy ułatwia wyrównoważenie układu korbowo-tłokowego. Tłok funkcjonalnie dzieli się na: denko, piastę tłoka, część pierścieniową, część nośną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C5%82ok_(silnik_spalinowy)


Parę słów o płynie do spryskiwaczy

Płyn do spryskiwaczy ? płyn używany do napełnienia zbiornika spryskiwaczy w samochodzie lub innym pojeździe w celu spryskiwania nim szyb. Ułatwia on usunięcie zabrudzeń z szyby przy pomocy wycieraczek. Rozróżnia się płyn letni i zimowy. Zimowy płyn do spryskiwaczy charakteryzuje się duża zawartością alkoholu, dzięki czemu nie zamarza zimą, a dodatkowo rozpuszcza zalegający na szybie lód. W charakterze płynu do spryskiwaczy można używać także zwykłej wody, ale ma to pewne wady. Woda zamarza w ujemnych temperaturach, a ponadto słabiej usuwa brud z szyb.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_do_spryskiwaczy



© 2019 http://capricornstudio.com.pl/