Lanie wody o wodzie

ikować jako niskoenergetyczne? póki co niewiele. A jakie jest zdanie Polaków na temat oszczędzania energii? (Źródło: Wikipedia) 47% osób ankietowanych uznaje aspekt finansowy jako największą korzyść z energooszczędnych rozw

Lanie wody o wodzie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Co Polacy myślą o oszczędzaniu energii?

Ile jest w Polsce domów, które można zaklasyfikować jako niskoenergetyczne? póki co niewiele. A jakie jest zdanie Polaków na temat oszczędzania energii?

(Źródło: Wikipedia)

47% osób ankietowanych uznaje aspekt finansowy jako największą korzyść z energooszczędnych rozwiązań.
22% osób odpowiada się za ochronną środowiska.
16% uznaje poprawę jakości i komfortu życia jako największą korzyść z zastosowania takich rozwiązań.
12% uznaje pozytywny wpływ na zdrowie jako najważniejszy aspekt energooszczędnych rozwiązań.

Jak widać, najbardziej do wyobraźni naszych rodaków trafia argument finansowy. Świadomość ekologiczna jest u nas ciągle dość niska, nie doceniamy również kwestii własnego zdrowia. Jest to dość przykre, zwłaszcza że koszty budowy domu energooszczędnego (mimo datacji) są ciągle dużo wyższe w porównaniu do tradycyjnej metody budowy.


Zalety studni

Woda z wodociągów często jest bardzo droga, a w wielu lokalizacjach tej opcji zwyczajnie nie ma. Czy wyjdzie korzystniej wiercić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie.

Wywiercenie studni głębinowej to duży wydatek, wymaga także załatwienia pozwolenia na budowę. Jest całkiem sporo formalności do załatwienia. Jednak czy studnia głębinowa to jedyna opcja? Może wystarczy "zwykła"? Cóż\Hm, do celów higienicznych/gospodarczych powinna wystarczyć. Jednak picie takiej wody może być ryzykowne - trzeba wykonać badanie takiej wody, można ją również uzdatniać.

Ogólnie, woda ze studni to czasami jedyna możliwość. Wywiercenie studni kosztuje, ale nie musimy płacić rachunków. Nie zapominajmy, że trzeba też taką wodę ogrzać. Do wyboru mamy parę możliwości - gazowe ogrzewacze (lub piec dwu-funkcyjny, który równocześnie ogrzewa nasz dom), lub elektryczne. Z zasilanych prądem możemy wybrać bojler, lub ogrzewacz przepływowy. Oba rozwiązania mają wady i zalety. Ogrzewać można też z C.O - płaszczem wodnym pieca, lub kominka. Dobrze jest poznać wady i zalety wszystkich rozwiązać, zanim jakieś wybierzemy.


Jak zaprojektowac ogród?

Istnieje dosyć dużo stylów projektowania ogrodów. Ciężko stwierdzić, jaki jest obecnie najpopularniejszy - wiele zależy również od tego, jak wygląda nasz dom. Jeżeli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu. Ale równie dobrze sprawdzi się, na przykład ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wpiszą się w niewyróżniający się formą architektoniczną budynek. Z innej strony patrząc.

Aranżowanie przestrzeni jest niezwykle interesującym zagadnieniem. A czym jest projektowanie ogrodu, jak nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród łączył w sobie walory estetyczne i użytkowe - zasadniczo nikt z nas nie ma wystarczającej ilości czasu na to, by traktować ogrodnictwo jako hobby. Dobrze jest jeżeli mamy jakiś pomysł. Ale urzeczywistnieniem naszego wyobrażenia ogrodu może się zająć architekt krajobrazu. W tym temacie dodam jeszcze jedno.

Wątek jest bardzo wdzięczny do opisania. Inwestując w nasz ogród, w zasadzie inwestujemy w siebie - dobrze zaprojektowany będzie wspaniałym miejscem do relaksu - nie tylko biernego, ale także wśród znajomych przy zorganizowanym przez nas garden party. Piękny ogród to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest dużo więcej. Oczywiście, jeżeli nie dysponujemy dużym obszarem, trudniej będzie nam wszystko dobrze zaaranżować. Ale zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc.



© 2019 http://capricornstudio.com.pl/