Usterki w komputerze
Naprawa zepsutego komputera w serwisie nie zawsze jest tania. Trzeba się liczyć z tym, że komputer mógł ulec poważniejszej awarii przez co serwisowanie go może kosztować na prawdę dużo. Zepsuć się może praktycznie każda część wewnątrz maszyny.
Najczęściej psują się karty graficzne w wyniku przegrzania oraz procesory również z tego samego powodu. Najgorszy z możliwych scenariuszy dla komputera i w sumie każdego innego sprzętu elektronicznego to nagły skok napięcia w sieci. Takie skoki trwają ułamki sekundy i nie zawsze bezpieczniki w domu i w zasilaczu komputera zdążą zareagować. Wtedy już raczej komputer nadaje się do wymiany.
Kwestia komputerów domowych z Wikipedii
Komputer domowy ? mikrokomputer przewidziany do zastosowań domowych (gry komputerowe, multimedia, rozrywka), zazwyczaj o uproszczonej konstrukcji w stosunku do typowego komputera osobistego, ale z dobrymi możliwościami multimedialnymi.
Wczesne komputery osobiste, takie jak IBM PC z 1981 roku, rzadko były używane w zastosowaniach domowych - ich cena była wysoka, a możliwości graficzne i dźwiękowe niewystarczające. Specjalne domowe modele komputerów PC, np. IBM PCjr (1984), też nie zdobyły wtedy dużej popularności.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_domowy
Dysk twardy. Czym jest? Odpowiada Wikipedia
Dysk twardy, napęd dysku twardego (ang. hard disk drive) ? rodzaj pamięci masowej, wykorzystujący nośnik magnetyczny do przechowywania danych. Nazwa "dysk twardy" wynika z zastosowania twardego materiału jako podłoża dla właściwego nośnika, w odróżnieniu od dyskietek (ang. floppy disk, czyli miękki dysk), w których nośnik magnetyczny naniesiono na podłoże elastyczne.
Pojemność dysków wynosi od 5 MB (przez 10 MB, 20 MB i 40 MB ? dyski MFM w komputerach klasy XT 808x i 286) do 10 TB (w laptopach 20-2000 GB). Opracowano również miniaturowe dyski twarde typu Microdrive, o pojemnościach od kilkuset MB do kilkuset GB, przeznaczone dla cyfrowych aparatów fotograficznych i innych urządzeń przenośnych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_twardy