Zasady fotowoltaicznego pozyskiwania energii w przedsiębiorstwach
Fotowoltaika posiada niewątpliwe zalety. Dzięki wykorzystaniu fotowoltaiki można bowiem pozyskiwać światło z energii słonecznej co sprawia, że obniżają się koszty utrzymania wielu miejskich instytucji. Wobec tego w wielu miastach wdrażane są fotowoltaiczne zasady pozyskiwania oświetlenia z energii słonecznej. Dlatego coraz częściej można zobaczyć w miastach panele i włókna oraz drzewa fotowoltaiczne, niektóre z nich wykorzystywane są także na przykład do obsługiwania miejskich parkomatów. Specjalne zasady fotowoltaicznego pozyskiwania energii wdrażane są także w przedsiębiorstwach. Dzięki temu mogą one wprowadzać u siebie znaczne oszczędności. Osobnym zadaniem firm zajmujących się wdrażaniem zasad fotowoltaicznych w praktyce jest wprowadzanie ich dla oświetlenia domów.
Krótka definicja z Wikipedii. Energia_(fizyka) Gęstość energii
Energia jest wielkością addytywną.
Energię we wzorach fizycznych zapisuje się najczęściej za pomocą symbolu E.
Stan ośrodka ciągłego lub pola fizycznego charakteryzuje gęstość energii - skalarna wielkość fizyczna równa energii "zawartej" w jednostce objętości oraz strumień energii - wektorowa wielkość fizyczna równa iloczynowi gęstości energii i prędkości przemieszczania się jej w danym ośrodku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)
Energia_(fizyka) Energia w teorii względności- definicja z Wikipedii
Zgodnie z wynikającą ze szczególnej teorii względności zasadą równoważności masy i energii masa spoczynkowa danego obiektu fizycznego jest jego energią spoczynkową (energią w układzie odniesienia związanym z obiektem, nazywanym układem spoczynkowym tego obiektu), określoną wzorem
E
0
=
m
0
c
2
\displaystyle \ E_0=m_0c^2
i w pewnych warunkach może być przekształcona w energię kinetyczną (oraz energia kinetyczna w spoczynkową), zaś całkowite energie relatywistyczne poszczególnych części układu (mierzone w układzie odniesienia środka pędu układu) są składnikami energii (masy) spoczynkowej układu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)