Jak działa odzież termoaktywna
Rodzajów i typów odzieży termoaktywne na przestrzeni lat powstało już dość sporo. Przeróżne materiały, zarówno te naturalne jak i syntetyczne, różne grubości i parametry komfortu cieplnego oraz przepuszczalności wilgoci. Ogólna zasada działania wszystkich tych materiałów polega na wypuszczaniu wilgoci w kierunku od skóry, zachowując przy tym właściwości termiczne.
Odzież termoaktywna ma więc zapewnić nam dobre odprowadzanie potu oraz pełnić rolę okrycia i izolować od warunków zewnętrznych w różnym stopniu. Materiał i wybór przepuszczalności zależy jedynie od naszych potrzeb.
Czy potrzebujesz odzieży termoaktywnej?
Markowa odzież może wydawać się przereklamowana i przedawkowana marketingiem, jednak warto samemu sprawdzić sobie czy markowa termoaktywna koszulka różni się czymś od bawełnianego t-shirtu. Po przeprowadzonym porównaniu przekonasz się, czy faktycznie potrzebujesz droższej odzieży, czy wystarczy Ci ta zwykła bez właściwości termoaktywnych. Na pewno jeżeli dużo ćwiczysz i do tego intensywnie się pocisz, taka koszulka może być bardzo dobrym wyborem.
Odzież termoaktywna zmniejsza odczucie dyskomfortu, a bielizna pomoże zachować większą higienę podczas długiego wysiłku fizycznego.
Gdzie stosuje się odzież termoaktywną?
Odzież termoaktywna jest stosowana szerzeń niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Noszą ją nie tylko sportowcy, ale też alpiniści i innych ekstremalnych dziedzinach. Co ciekawe taką odzież wykorzystuje się również w oddziałach specjalnych policji, straży pożarnej i oddziałach wojska.
Nic dziwnego, że bielizna i odzież tego typu zdobyła tak szerokie gro użytkowników. Szczególnie dla użytku w służbach publicznych, gdzie ważny jest każdy aspekt wygody i komfortu przez noszących je funkcjonariuszy.