Oszczędność na panelach
Bardzo dużo właścicieli budynków użytkowych decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach swoich budynków, chcąc zmniejszyć koszty ich eksploatacji. Jest to dobry zabieg, ponieważ koszt takiej inwestycji może się zwrócić już w parę lat, a później przynosić już konkretne oszczędności.
Co więcej decydując się na montaż paneli można liczyć na dotację z Urzędu Miasta, jeżeli akurat trafimy na otwartą listę z wnioskami o taka dotację. Otrzymanie takiej dotacji równa się dużej oszczędności. Zatem nie pozostaje nic innego jak poprosić o wycenę firmę, która zajmuje się takimi właśnie panelami fotowoltaicznymi.
Solary
Panele słoneczne - czy tez jak kto woli solarne- mogą zapewniać darmową energie dla Twojego domu, czy mieszkania. Są jednak różne sposoby zużywania tej energii i najpopularniejszym jest wykorzystywanie tychże paneli jako podgrzewacze do wody, wiec nie trzeba wykorzystywać do tego celu innej energii.
Niektóre panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną, jednak są one znacznie rzadsze i z reguły są mniej wydajne. Niemniej jednak nie ważne jakie panele zdecydujemy się zamontować w domu, to inwestycja powinna się zwrócić w mniej niż 10 lat.
Czym jest fotowoltaika? Wikipedia wyjaśnia
Fotowoltaika (PV) - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów, w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).
Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika