Kwesta receptur na środki czystości
Praktycznie każdą powierzchnię w domu można wyczyścić bez użycia chemii domowej. Dla przykładu naczynia, nawet te tłuste, można umyć jedynie przy pomocy ciepłej wody oraz gąbki. Okna świetnie się umyją jeżeli pomieszamy w proporcji 1:2 ocet z wodą z odrobiną soku z cytryny. Warto też używać ten płyn do kafelek w łazience, ponieważ świetnie usuwa kamień i zabija zarazki.
Te sposoby to jedynie kilka przykładów na ekologiczne sprzątanie. Co więcej takie sprzątanie jest też dużo tańsze, a jeżeli mamy małe dzieci to ochronimy je przed drażniącymi substancjami, które wchodzą w skład popularnych środków czystości.
Domowe sposoby na kamień
Jeśli naprawdę chcemy być ekologiczni, warto poszukać naturalnych metod radzenia sobie z czystością. Naprawdę można zredukować ilość chemii w gospodarstwie domowym i to bez straty pieniędzy, ba - możemy na tym zaoszczędzić! W domowych warunkach możemy zrobić własne tabletki do zmywarki, czy też odkamieniacz. Zamiast stosować detergenty, użyj na kamień octu rozcieńczonego z woda, soli lub sody oczyszczonej. To jest naprawdę skuteczne, a do tego - nie jest toksyczne. Stosowanie chemicznych środków do usuwania kamienia np. z czajnika, może nie być dobrym pomysłem - istnieje ryzyko zatrucia, jeśli nie zmyjemy go wystarczająco dobrze. Przy domowych alternatywach nie ma najmniejszego ryzyka, że zrobimy sobie, lub dzieciom krzywdę. A przy okazji - zaoszczędzimy.
Szare mydło w Wikipedii
Szare mydło ? mydło potasowe, to mieszanina soli potasowych wyższych kwasów karboksylowych, gliceryny, kwasu cytrynowego, chlorku sodu i innych. W odróżnieniu od mydeł sodowych nie zawiera sztucznych barwników czy substancji zapachowych, co sprawia, że uczulenia spowodowane szarym mydłem są znacznie rzadsze niż przy stosowaniu innych środków higienicznych. Zapach szarego mydła jest prawie nieodczuwalny.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szare_myd%C5%82o