Początki DJ'a
Zawód Dj'a to nie tylko puszczanie muzyki na imprezach. DJ często poświęca większość swojego czasu na dopracowywanie swoich umiejętności, szuka nowych inspiracji i układa swoje playlisty. Musi też dbać o posiadanie licencji na puszczane utwory.
Stanowi to pewną barierę dla młodych ludzi interesujących się tematem, a chcących zostać DJ'em. Początkowe wydatki an podstawowy sprzęt mogą przerosnąć nawet dobrze zarabiającego i ustatkowanego człowieka, a co dopiero młodego i niedoświadczonego dwudziestolatka.
Czy warto skąpić na DJ'a
Pewnie sporo osób wychodzi z założenia, ze nie potrzebny im DJ, bo ich synek/wnuczek/bratanek coś tam wie o komputerach to pewnie i muzykę umie puścić. Niestety to nie takie proste, nie bez powodu usługi Dj'a kosztują tyle ile kosztują. W cenę wchodzi nie tylko samo doświadczenie DJ'a, ale również pewna amortyzacja za sprzęt, często profesjonalny- więc drogi- oraz legalna muzyka.
Poza tym kiedy zdecydujemy się na usługi DJ'a z pewnością zaproponuje nam najlepsze możliwe rozwiązanie w kwestii nagłośnienia, ustawienia sali i przedstawi kilka świetnych pomysłów na rozruszanie gości.
Różne gusta gości
Nie można wpasować się w gust każdego uczestnika wesela, a przynajmniej zazwyczaj. Absolutna normą jest, że ktoś będzie niezadowolony z puszczanej muzyki czy zabaw prowadzonych przez DJ'a. Najzwyczajniej w świecie nie da się dogodzić wszystkim.
Dobry Dj wybierze repertuar jak najbardziej uniwersalny w taki sposób, że nawet fani rocka czy metalu znajdą w nim znośne dla ich uszu kawałki. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga sporej wiedzy i jeszcze większej biblioteki płyt i utworów. Dlatego przed wyborem DJ'a na naszą imprezę warto zapoznać się z jego kilkoma składankami i stwierdzić czy będzie to odpowiadało gustom gości i naszym własnym.