meble prowansalskie

Dobre mogą w dużym stopniu upiększyć kuchnię lub pokój.

Artykuł, w którym znajdziesz kilka przydatnych porad w temacie urządzania wnętrz oraz szybki opis niektórych stylów wystroju.

Zmiana wystroju w salonie

Zmiana dekoru w salonie wcale nie musi pochłonąć nie wiadomo jakich pieniędzy, wystarczy sobie wszystko zaplanować i zrobić z głową, a cały remont nie pochłonie dużego budżetu.
Przede wszystkim należy spróbować przerobić swoje dotychczasowe meble, aby pasowały do wybranego przez nas stylu i tutaj sprawa jest bardzo ułatwiona, gdy mamy meble drewniane, gdyż najlepiej nadają się do obróbki.
Kolejną sprawą jest podzielenie obecnych dodatków na te, które nam się przydadzą i te, które muszą zostać zmienione.
Warto też od razu pomalować ściany, ogólnie poleca sie kolor biały, gdyż po dobraniu mebli i dodatków pasuje do wszystkiego.

Najważniejsze jednak to mieć wizję i do niej dążyć.

Wiki i komoda

Komoda ? mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży. Komoda wykształciła się w drugiej połowie XVII wieku we Francji ze skrzyni, przez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej. Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza.

Dopiero w 2 poł.

XX wieku została prawie zupełnie wyparta przez wielofunkcyjne zabudowy ścian.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komoda

Meble w Wikipedii

meble prowansalskie
Zestaw mebli to pewien zbiór mebli o skorelowanej formie plastycznej i konstrukcyjnej pozwalającej na różnorodne ich zestawianie.

Często są to "meble w paczkach", do samodzielnego montażu. Komplet mebli, "garnitur mebli", to zbiór mebli o określonym składzie, funkcji i przeznaczeniu, np.

komplet gabinetowy, młodzieżowy, kuchenny, "sypialnia", "jadalnia" itp. Meble regionalne powiązane są formą i konstrukcją z elementami folkloru danego obszaru, np.: zakopiańskie, kurpiowskie, kaszubskie itp. Meble nawiązujące formą do mebli wiejskich, to meble w stylu "rustykalnym". Meble zabytkowe to meble wytwarzane w różnych okresach historycznych i zawierające w sobie cechy charakterystyczne dla danej epoki, czy też okresu historycznego, zachowane w jak najmniej zmienionej formie do naszych czasów.
Współczesne meble naśladujące style minionych epok i nawiązujące konwencją formy do mebli dawnych epok to "meble retro" lub "meble stylowe".Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble.
Dodane: 30-05-2016 03:49

Tagi: Uncategorized meble prowansalskie styl wnętrza Prowansja

Widok do druku:

meble prowansalskie