Dobre i złe odżywki białkowe

iera się na siłownię, w styczniu są wręcz oblegane. Oczywiście część z ludzi zaczynających swoja przygodę z siłownią szybko z niej zrezygnuje a różnych powodów. Z pewnością część z nich 'odpadnie' z powodu braku nadzoru trenera, c

Dobre i złe odżywki białkowe Należy się wspomagać w treningu, odżywki typu znacznie poprawią wyniki wszelkiego treningu. Parę słów o sporcie.

Najtrudniejsze są początki...

W związku z nowym rokiem wiele osób wybiera się na siłownię, w styczniu są wręcz oblegane. Oczywiście część z ludzi zaczynających swoja przygodę z siłownią szybko z niej zrezygnuje a różnych powodów. Z pewnością część z nich 'odpadnie' z powodu braku nadzoru trenera, co często kończy się przetrenowaniem lub kontuzjami.

Dla początkujących polecam zasięgnąć porad bardziej doświadczonych znajomych lub trenera. Trening personalny przez miesiąc pomoże nam oswoić się z używanym sprzętem oraz pozwoli uniknąć ewentualnych kontuzji.


Dobre złe suplementy

Na rynku istnieje wiele firm produkujących różne odżywki dla sportowców, jednak nie każda jest godna zaufania, a niektóre firmy w ramach oszczędności zmniejszają jakość swoich produktów. Jednak na szczęście taki firmy bardzo szybko wypadają z rynku przez negatywne opinie klientów.

Co jest ważne w odżywkach? Przede wszystkim wchłanialność i nie ważne czy jest to odżywka białkowa, czy jakieś witaminy, czy spalacze tłuszczu. Ważne jest to ile procent z deklarowanej zawartości wchłonie się do naszego organizmu. Sumarycznie nie warto wiec patrzeć jedynie na skład odżywki, ale na parametry jej wchłanialności.


Wikipedia, hasło: Suplementacja po treningu

Po treningu

Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste). Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej.

Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g). Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)



© 2019 http://capricornstudio.com.pl/