Maseczka kosmetyczna z Wikipedii
Maseczka kosmetyczna - zabieg stosowany na skórę twarzy w celu poprawienia jej kondycji - oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian (łojotok, rozszerzone naczynia krwionośne itp.) lub efektów starzenia się. Choć najczęściej stosują go kobiety, przekonuje się do niego coraz więcej dbających o swą powierzchowność mężczyzn.
Na uprzednio umytą i osuszoną twarz nakłada się maseczkę, zazwyczaj w postaci pasty, papki lub kremu, a po upływie kilku do kilkunastu minut zmywa się lub ściera jej resztki (niektóre, zwłaszcza gotowe specyfiki wchłaniane są w dość znacznym stopniu przez skórę). Po oczyszczeniu skóry należy ją przetrzeć tonikiem, by przywrócić naturalne pH skóry.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna
Zalety stosowania olejków
Właściwości olejków są bardzo szeroko opisywane przez kosmetologów. Zapewniają oni, że dobrej jakości olejki potrafią bardzo dobrze odżywić skórę i sprawić, że skóra osoby w każdym wieku nabiera zupełnie nowego blasku. Inną zaletą olejków jest fakt, że ich stosowanie jest stosunkowo proste, muszą być one jedynie dokładnie nakładane na skórę, aby mogły naprawdę skutecznie oddziaływać na skórę.
Wobec tego osoby, które chcą wykorzystać wszystkie właściwości olejków starają się je stosować zgodnie z wszystkimi zasadami ustalonymi przez kosmetologów. Sposoby stosowania olejków są także szeroko opisywane na różnych stronach internetowych. Dzięki temu można w bardzo łatwy sposób uzyskać wszelkie informacje na temat takich olejków.
z 2001 nr 42 poz
Środki te służą przede wszystkim do utrzymywania powierzchni określonych części ciała w możliwie jak najlepszym stanie naturalnym. Część środków pielęgnujących ma też charakter leczniczy. Do tego rodzaju środków zalicza się:
i wiele innych.
Kosmetyki są przedmiotem regulacji ustawy z dnia 30 marca 2001 roku o kosmetykach (Dz.U. z 2001 nr 42, poz. 473). 24.03.2009 Parlament Europejski przyjął rozporządzenie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa kosmetyków poprzez ustanowienie jasnych warunków jakie firmy muszą spełnić w kwestii oceny bezpieczeństwa produktów i ochrony zdrowia konsumentów. Rozporządzenie to nie zmienia obowiązujących przepisów dotyczących zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyka