ciekawe fakty na temat drewna

nie warto postawić na meble drewniane. Znaczenie ma także styl - nadal niesłabnącą popularnością cieszy się u nas styl skandynawski. A mieszkańcy północy od zawsze stawiają na drewno jako główny surowiec w domach i mieszkaniach -

ciekawe fakty na temat drewna

Drewno wraca do łask

Meble z drewna wracają ostatnio na salony - i to jest dobra wiadomość. Ten materiał jest naturalny, trwały i ma swój niepodrabialny charakter - dlatego zdecydowanie warto postawić na meble drewniane. Znaczenie ma także styl - nadal niesłabnącą popularnością cieszy się u nas styl skandynawski. A mieszkańcy północy od zawsze stawiają na drewno jako główny surowiec w domach i mieszkaniach - jest na podłogach, jest bazą konstrukcyjną mebli. Dominują jasne odcienie - sosna, świerk, jesion. Popularne jest tez malowanie na biało - dzięki temu wnętrza nabierają lekkości, przestrzeni i światła. Zwłaszcza to ostatnie jest tak ważne - nie tylko na północy, ale również u nas światlo słoneczne jest w deficycie. Z tego powodu warto postawić we wnętrzu na białe ściany i meble z jasnego drewna - to sprawi, ze poczujemy się znacznie lepiej w naszych domach.


Kwestia jakości

W naszym świecie dominują materiały kiepskiej jakości - plastik pod różnymi postaciami, poliester w świecie tkanin, laminaty na podłogach, meble z płyty wiórowej. Odtrutką na to jest powrót do natury - postaw w swoim wnętrzu na meble z drewna, na podłogę z drewna i na naturalne tkaniny, takie jak len czy bawełna. Dlaczego warto? Ponieważ takie rzeczy mają swoją wartośc ponadczasową - tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody, za to stały się wyznacznikiem dobrego gustu, czy nawet pewnego luksusu. To nie znaczy, ze wasz wyrzucić wszystko co masz - lepiej mieć mniej przedmiotów w swoim otoczeniu, za to wykonanych starannie i z dobrej jakości materiałów. Stopniowo zmieniaj swoje mieszkanie i zawartośc swojej szafy, naucz się podejmowac dobre decyzje - i dla siebie, i dla środowiska.


Drewno jest materiałem anizotropowym ortotropowym jego

Drewno jest materiałem anizotropowym, ortotropowym, jego wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie, zginanie zależy od kierunku działania sił w stosunku do włókien. Drewno znacznie łatwiej przenosi siły (ma większą wytrzymałość) działające wzdłuż włókien ? wraz ze wzrostem kąta odchylenia tych sił od kierunku włókien wytrzymałość drewna zmniejsza się. W zależności od osiąganej minimalnej wartości wytrzymałości mechanicznej drewno dzieli się na klasy. Przykładowe wartości wytrzymałości drewna na ściskanie w zależności od klasy:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)



© 2019 http://capricornstudio.com.pl/