Transfery lotniskowe osób niepełnosprawnych
Specjalne transfery lotniskowe wykonywane są wówczas, kiedy transportu potrzebują na przykład osoby niepełnosprawne i dzieci zwłaszcza, jeżeli podróżują bez rodziców. Osoby niepełnosprawne muszą podróżować w pojazdach dobrze dostosowanych do ich stanu zdrowia oraz indywidualnych potrzeb.
Natomiast dzieci muszą pozostawać pod specjalnym nadzorem w czasie całego przejazdu, ponieważ trzeba pamiętać, że bardzo często pozostają one ruchliwe w każdej sytuacji i trudno jest je upilnować nawet rodzicom, a co dopiero obcym ludziom, których nie chcą słuchać. Specjalnego traktowania wymagają także zwierzęta, których klateczki muszą zostać bardzo dobrze zabezpieczone przed rozpoczęciem nawet krótkiej podróży, a cały pojazd dobrze klimatyzowany.
Wygodny transport miejski
Korzystanie z miejskiego transportu osobowego stanowi bardzo wygodny sposób na poruszanie się po mieście zwłaszcza w godzinach szczytu lub na sporych odległościach. Wprawdzie w momencie, kiedy w mieście powstaje korek również autobusy nie mogą się bezproblemowo poruszać, ale na pewno wygodniej jest przeczekać taki korek w autobusie, niż we własnym samochodzie.
Ze względu na duże zainteresowanie miejskim transportem osobowym organizowane są kursy zarówno państwowej, jak i prywatnej komunikacji. Niektóre z nich wykonywane są na miejskie lotniska, z których można odlecieć do różnych miejsc w kraju i na świecie. Pozwalają one na bezpieczny transport bagażu i potrafią zawieźć pasażera w pobliże stanowiska przeznaczonego na odprawę.
Kierowca osobisty
Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.
Źródło: Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.