Zakup drzwi zewnętrznych
O różnorodności drzwi zewnętrznych świadczy obecnie szereg firm, które proponują rozbudowane katalogi uwzględniające tego rodzaju elementy wyposażenia domu. Przeglądając je powinniśmy zwracać uwagę na różne kwestie. Istotne jest wykończenie drzwi ? czy są zrobione z blachy, jaką mają konstrukcję, czy są malowane, czy może zastosowano sklejkę PCV i tak dalej. Poza tym ważne jest także wyposażenie takich drzwi - czy posiadają bolce antywyważaniowe i są to drzwi antywłamaniowe, czy mają regulowane zawiasy, czy uwzględniają podwójne uszczelnienie i tym podobne. Zazwyczaj o tego typu kwestiach nie myślimy udając się na zakupy, tymczasem warto na nie wszystkie zwrócić uwagę.
Drzwi zewnętrzne - dzisiejszy wybór na rynku jest bardzo duży
Drzwi zewnętrzne stanowią jeden z podstawowych elementów, który odwiedzający nas goście widzą jako pierwszy. Dlatego ważne jest, aby jak najlepiej się prezentowały. Dzisiejszy wybór na rynku jest bardzo duży. Drzwi zewnętrzne mogą być jednoskrzydłowe, albo dwuskrzydłowe, mogą być pełne, albo przeszklone, jednobarwne, albo wzorzyste. Dzięki temu możemy bez problemu dopasować je do wyglądu naszego domu, tak, aby wszystkie elementy stanowiły spójną całość. Należy jednak pamiętać, że istotne jest nie tylko to, jak drzwi się prezentują, ale w jaki sposób są wyprodukowane i czy są to solidne drzwi, czyli na przykład czy są to drzwi antywłamaniowe i wygłuszające.
Funkcje drzwi energooszczędnych oraz drzwi pasywnych - z Wikipedii
Źródło Drzwi energooszczędne stosowane są w budynkach publicznych, domach wielo- oraz jednorodzinnych. Zastosowanie drzwi energooszczędnych wpływa pozytywnie na bilans energetyczny budynku. Mogą być używanie w budynkach pasywnych, jak i nakierowanych na mniejsze zużycie energii. W niektórych przypadkach zastosowanie drzwi energooszczędnych powinno być tożsame z przeglądem wentylacji. W niektórych przypadkach zbyt duża szczelność, może wymagać zastosowania dodatkowych nawiewów.
Funkcje drzwi energooszczędnych oraz drzwi pasywnych
Ochrona przed wiatrem, deszczem.
Pionowa izolacja termiczna.
Zabezpieczenie przed włamaniem.
Zmniejszenie emisji ciepła.
Ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem pomieszczeń.
Zwiększona szczelność (szczególnie istotne dla domów pasywnych z mechaniczną wentylacją oraz rekuperatorami).
Zmniejszenie emisji CO2 w gospodarstwach domowych poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzwi_energooszcz%C4%99dne